При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Виїзд дитини за кордон без дозволу одного з батьків

Не останнє місце з питань, які найчастіше здаються на консультаціях, займає питання виїзду за кордон малолітньої дитини без згоди одного з батьків.

Сімейне законодавство України, власне як і законодавство більшості демократичних країн, повністю прирівняло батьків у правах щодо дитини. Це безумовно позитивний крок. Однак, отримавши таке право, один з батьків, який в силу різних обставин не проживає поряд з дитиною, маючи всю повноту прав часто зловживає ними, здебільшого забуваючи про інтереси самої дитини.

Згідно положення ст. 2 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» документами, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, проїзний документ дитини.

В свою чергу, згідно з п. 2 - 2 Постанови КМУ від 27.01.1995 р. «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред'явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій, а також рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

За таких обставин, якщо від одного з батьків неможливо отримати згоду на виїзд дитини за кордон, замість безкінечних умовлянь, безперспективних звернень в різні державні органи, рекомендуємо за вирішенням даного питання звертатись до суду. Практика розгляду даної категорії справ доволі втішна і суди в більшості випадків приймають позитивне рішення, звісно ж при наявності аргументованої позиції і кваліфікованого юридичного супроводу.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!