При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Визнання особи такою, що втратила право кристування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації

Якщо б поділити на категорії питання, які найчастіше задаються на консультаціях, то чи не найперше місце займатимуть питання, що пов’язанні з визнанням особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням і зняття особи з реєстрації місця проживання.

Так як здебільшого люди цікавляться подібними питаннями, ми вирішили, що прочитавши дану статтю багато хто знайде відповіді на них без особистої консультації у адвоката.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї, без поважних причин, або у випадках встановлених законом, за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. В той час, згідно ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку. При цьому, у разі визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням є однією з підстав та можливостей для зняття особи з реєстрації місця проживання.

Тобто, з перелічених вище норм зрозуміло, що за особою, яка відсутня у квартирі, залишається право користування житлом протягом шести місяців, після чого ця особа втрачає таке право. Щоправда, втрачає виключно за рішенням суду на підставі позову наймача, чи іншої особи, яка у даній квартирі зареєстрована і проживає.

Для звернення до суду потрібно скласти позовну заяву, якою аргументувати заявлені вимоги, додати до неї докази на підтвердження своїх вимог і оплатити судовий збір. Законом не встановлений обов'язковий перелік доказів, але як показує практика, при зверненні до суду доцільно надати:

  • документи на підставі яких житло надано у користування (договір, ордер тощо);
  • довідку з відповідних органів (у відповідному центрі надання адміністративних послуг) про зареєстрованих у житловому приміщенні (квартирі) осіб;
  • підтвердження факту непроживання особи по місцю реєстрації (акти складені сусідами, листи, довідки тощо).

Разом з тим звертаємо увагу, якщо в судовому засіданні виясниться, що особа щодо якої розглядається справа про втрату нею права користування житловим приміщенням, не проживала там з причин, які від неї не залежали і проти її волі (чинився опір, здійснювались перешкоди), суд може відмовити у задоволенні заявлених позовних вимог.

Тому, при збиранні доказів і зверненні до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням радимо все ж таки скористатися допомогою адвоката, юриста, адже у разі відмови судом у задоволенні позовних вимог Ви будете позбавлені права повторно звернутися до суду з таким позовом за вирішенням даного питання.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!