При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Праця неповнолітніх

Вашій увазі пропонується стаття, яка буде корисна, як для самих роботодавців, що планують працевлаштувати неповнолітніх осіб, так і для неповнолітніх, які виявляють бажання працювати.

Слід вказати, що працевлаштування неповнолітніх у відповідності до чинного законодавства про працю, здійснюється виключно на підставі письмового трудового договору, після обов'язкового медичного огляду.

Відповідно до Кодексу законів про працю України, вік з якого допускається прийняття на роботу, становить 16 років. Як виняток, закон дозволяє працевлаштування осіб, яким виповнилось 15 років, але тільки за згодою одного із батьків чи особи, яка їх замінює. В такому випадку, робота повинна виконуватись виключно у вільний від навчання час.

Якщо дитині не виповнилось 16 років, а при прийнятті на роботу, роботодавець не вимагає дозволу батьків на працевлаштування - така праця є незаконною.

У відповідності до чинного Кодексу законів про працю в Україні, тривалість робочого часу для неповнолітніх є скороченим. А саме, під час канікул, робочий час неповнолітніх не повинен перевищувати 36 годин на тиждень, якщо неповнолітньому працівнику 16-18 років; 24 години на тиждень, якщо неповнолітньому працівнику 15 -16 років.

Разом з тим, працюючи протягом навчального року у вільний від навчання час, він не повинен перевищувати: 18 годин на тиждень, якщо неповнолітньому працівнику 16-18 років; 12 годин на тиждень, якщо неповнолітньому працівнику 15-16 років.

Закон допускає виключення із загального правила, і дозволяє працевлаштувати працівників віком від 14 до 15 років, але в такому випадку їх робочий час не повинен перевищувати 24 години на тиждень і виключно в період канікул.

Варте уваги є й те, що діти, які працюють, мають право на щорічну відпустку тривалістю 31 календарний день у зручний для них час. У перший рік роботи, відпустка надається не раніше ніж через 6 місяців безперервної роботи. Окрім щорічних відпусток, неповнолітнім працівникам надаються додаткові оплачувані відпустки для складання іспитів.

Працедавці повинні пам'ятати - використання праці дітей на важких роботах, роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також залучення до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні - заборонено законом.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!