При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Про судовий збір

Кожний хто хоча б раз захищав своє право в суді, знає, що для звернення в суд необхідно сплачувати судовий збір. Тому, ця стаття адресована для тих, хто тільки має намір відстоювати своє право в суді і готує позов.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про судовий збір», під судовим збором слід розуміти збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також видачу судами документів.

В той час, відповідно до вказаного закону, є категорія справ, де судовий збір не справляється, серед яких: справи про скасування судового наказу; заяви про розірвання шлюбу з особою, визнаною у встановленому законом порядку безвісно відсутньою або недієздатною, або з особою, засудженою до позбавлення волі на строк не менше як три роки; заяви про встановлення факту смерті особи, яка пропала безвісти; заяви про надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку тощо.

За загальним правилом, платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи – підприємці, які звертаються до суду.

Однак, законом встановлені пільги щодо сплати судового збору. Зокрема від судового збору звільняються позивачі – за подання позовів, що випливають з трудових правовідносин, тобто стягнення невиплаченої заробітної плати, поновлення на роботі і т.п. Також звільняються від судового збору позивачі – за подання позовів про відшкодування шкоди заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смерті фізичної особи. Судовий збір не сплачується і за подання позовів про стягнення аліментів. Інваліди I та II групи, громадяни віднесені до 1 та 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи також звільнені від судового збору. Перелік осіб які мають пільги по сплаті судового збору доволі широкий, тому ми зупинились на найбільш поширених категоріях позивачів.

Вартим уваги є те, що судовий збір залежить безпосередньо від категорії справи, а зокрема, від спору майнового чи немайнового характеру. Як правило, судовий збір за подачу до суду позову майнового характеру визначається 1 відсотком від ціни позову, в той час як спір немайнового характеру сплачується у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Судовий збір також передбачений при оскарженні рішень суду у вищих судових інстанціях. Так, при оскарженні рішення суду в апеляційній інстанції, особа яка подає апеляційну скаргу повинна сплатити 110 відсотків від суми судового збору, яка була сплачена при подачі позовної заяви в цій справі. В той час при оскарженні рішень першої чи апеляційної інстанції, особа яка звертається із скаргою до касаційної інстанції повинна сплатити 120 відсотків від суми судового збору, яка була сплачена при подачі позовної заяви в цій справі.

Порядок сплати судового збору відображений в ст. 6 вказаного вище закону, де зазначається, що судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банку чи відділення зв’язку. Сплачується судовий збір на встановлені реквізити, які можна отримати безпосередньо в суді чи на сайті Судової влади України. Оплативши судовий збір і отримавши квитанцію про його сплату, оригінал квитанції прикріпляється безпосередньо до позовної заяви, чи скарги, які направляються до суду.

Хочеться також звернути увагу, що законом передбачено повернення вже сплаченого судового збору. Сума сплаченого судового збору повертається за ухвалою суду в разі: зменшення розміру позовних вимог; повернення судом заяви чи скарги; відмови у відкритті провадження у справі або залишенням заяви або скарги без розгляду. У разі винесення ухвали про повернення судового збору, сума повертається відділення Державного казначейства на рахунок якого була перерахована відповідна сума.

На сам кінець, хотілося б застерегти тих, хто має намір звертатись до суду і відповідно сплачувати судовий збір. Не довіряйте різній неперевіреній інформації, а користуйтесь безпосередньо Законом України «Про судовий збір» - http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/про%20судовий%20збір , в якому все вище перелічене детально і зрозуміло описано.

Щодо реквізитів по оплаті судового збору, то також радив би користуватися безпосередньо сайтом Судової влади України - http://court.gov.ua/sudytax/, оскільки реквізити часто змінюються, і тому зустрічаються непоодинокі випадки, коли кошти перераховуються на інший рахунок.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!