При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Рекомендації по написанню боргової розписки

Як показує досвід надання безкоштовних юридичних консультацій, велика кількість людей звертаються із проблемами, які виникають при стягненні грошових коштів, що були надані в борг на підставі власноручно написаної боржником розписки.

З точки зору юриспруденції, така категорія справ не є важка, і в більшості випадків суди приймають позитивні рішення, однак це при тому, що розписка відповідає чітко визначеним вимогам закону.

Як зазначається в ст. 1047 Цивільного кодексу України, на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми.

Таким чином, основним доказом в даній категорії справ є розписка, власноручно написана боржником (бажано не надрукована), про те, що він дійсно взяв у борг певну суму грошових коштів і зобов’язується їх повернути до вказаної в розписці дати.

Однак, треба сказати, що зустрічаються випадки, коли через неправильно написану розписку, або незначну помилку в ній, стягнення заборгованої суми стає неможливим.

Отож, даючи гроші в борг, пам’ятайте, що в розписці, поряд із сумою боргу, обов’язково повинні вказуватись прізвище, ім’я, по-батькові особи яка дає в борг (позикодавець) та особи яка бере в борг (боржник). У випадку відсутності таких даних, виключається можливість стягнення боргу в судовому порядку, оскільки в такій розписці не встановлені сторони договору позики.

Дуже важливий момент: позичальник має обов’язково вказати, що гроші не просто беруться, а беруться в борг. Нерідко зустрічаються випадки, коли в розписці не фігурує ключове слово «борг». Ця обставина може поставити під сумнів зобов’язання боржника повернути позичені кошти. На практиці це може призвести до відмови у задоволенні позовних вимог з тих підстав, що у боржника немає перед Вами боргових зобов’язань і, як наслідок, стягнути позичені кошти виявиться неможливим.

Ще однією з найбільш розповсюджених помилок при складанні розписки є відсутність дати, до якої боржник зобов’язаний повернути взяті кошти. Такого роду помилки призводять до того, що в суді буде неможливо доказати факт порушення договору позики, оскільки порушення цього договору рахується з дати до якої боржник зобов’язувався повернути кошти. Тим паче, це унеможливить нарахування трьох відсотків річних та індексу інфляції за прострочення виконання умов розписки, оскільки вони також нараховуються з дати порушення договору.

Також, даючи гроші в борг, зобов’яжіть боржника вписати в розписку його паспортні дані, місце реєстрації та ідентифікаційний код. Вказана інформація буде не так важлива під час розгляду справи в суді, як на стадії її виконання.

Якщо при передачі коштів боржнику, були присутні свідки, зобов’яжіть їх вписати в розписці свої прізвища, ім’я, по-батькові, місце реєстрації та поставити свої підписи, так як при розгляді справи в суді, їх будуть викликати в якості свідків.

Отож, підсумовуючи сказане, пам’ятайте, що розписка є основним доказом передання грошей боржнику. Зберігайте її у себе допоки боржник не віддасть Вам позичену суму, тому, що втрата розписки, позбавить Вас шансів повернути позичені гроші в судовому порядку.

Завантажити форму розписки Ви можете тут: україномовний варіант російськомовний варіант

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!