При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Що потрібно знати при відчуженні частки в праві спільної часткової власності

Власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю (ч. ст. 356 ЦК України).

Відповідно до ст. 362 ЦК України, у разі продажу частки у праві спільної часткової власності, співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за оголошеною для продажу ціною та інших рівних умовах. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови на яких він її продає.

Інструкція про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачає, що доказом повідомлення учасників спільної часткової власності про подальший продаж частки в спільному майні може бути: свідоцтво, видане нотаріусом, про передачу їм заяви продавця згідно зі ст. 84 ЗУ "Про нотаріат" або заява учасників спільної часткової власності про відмову від здійснення права переважної купівлі частки майна, що продається (із зазначенням ціни та інших умов, на яких продається ця частка).

Надалі, якщо інші співвласники відмовилися скористатися своїм переважним правом купівлі, чи не здійснюють цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі (абзац 3 ч.2. ст. 362 ЦК України).

Заява учасника спільної часткової власності про відмову від права переважної купівлі, або його фактична відмова, якщо він протягом встановленого строку не здійснив свого права на переважну купівлю, дійсна протягом трьох місяців.

Тому, маючи намір продати свою частку, співвласник повинен письмово запропонувати купити її іншим співвласникам, і тільки після їх письмової відмови або якщо вони не скористалися своїм правом протягом зазначених вище строків, у нього появляється право продати свою частку третім особам. Вартим уваги є те, що продавець не можете продати свою частку іншим особам за ціною нижчою ніж було запропоновано співвласникам.

Разом з тим, закон перелічує й випадки, коли можливе відчуження частки без згоди співвласників. Зокрема в Цивільному кодексі відсутнє поняття переважного права співвласників на придбання частки майна при укладенні договорів дарування, міни та довічного утримання.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!