При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Встановлення порядку користування спільним приміщенням. Судова практика

Конституцією України, як основним законом і актом прямої дії гарантоване право кожному вільно володіти, користуватися і розпоряджатися своїм майном. Проте, виникають випадки, що наявність вказаної тріади прав не гарантує безперешкодне користування майном. Особливо це поширено тоді, коли будинок, квартира належить на спільній сумісній або частковій власності декільком особам. Юридично ці особи мають право на належну їм частку в майні і ніким це право не оспорюється, але ця частка не виділена і чітко не окреслена, тому й виникають спори щодо порядку користування таким майном.

Для прикладу, двокімнатна квартира належить двом власникам у рівних долях, що часто буває після розлучення чи спадкування. Звісно, ідеальним варіантом буде, коли власники домовляються хто в якій кімнаті буде проживати, або ж викупить один частку іншого... Однак, в більшості випадків така згода не досягається, тим більше якщо кімнати різняться площею і зрозуміло, що ніхто із співвласників не погодиться користуватися меншою кімнатою. Що ж робити в таких випадках?

В п. 14 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22 грудня 1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» вказується, що квартира, яка є спільною сумісною чи спільною частковою власністю, на вимогу учасника (учасників) цієї власності підлягає поділу в натурі, якщо можливо виділити сторонам ізольовані жилі та інші приміщення з самостійними виходами, які можуть використовуватися як окремі квартири або які можна переобладнати в такі квартири. У протилежному випадку може бути встановлено порядок користування спільним приміщенням квартири, якщо про це заявлено позов.

За таких обставин, як бачимо, закон дозволяє виділити частку в натурі, але тільки якщо це ізольовані приміщення з окремими входами. Припустимо це можливо шляхом перепланування в окремому будинку, але ж уявити квартиру з окремим входами - досить важко. Тому Верховним судом було запропоновано інший порядок вирішення даних спорів – встановлення порядку користування спільним приміщенням.

Звернувшись до суду з позовом про встановлення порядку користування спільним приміщенням, вам потрібно аргументувати чому ви вважаєте, що та чи інша кімната повинна надатися саме вам у користування, а не іншому співвласнику. В свою чергу, якщо інший співвласник буде не визнавати вимоги першого співвласника, йому буде надано право висловити свої міркування щодо порядку користування приміщенням і можливість надати докази, які б вказували про доцільність іншого порядку користування спільним приміщенням. Суд вислухає сторони і прийме справедливе рішення, яке буде ґрунтуватися зокрема на інтересах того чи іншого співвласника, адже коли кімнати нерівномірні суд визначить порядок користування виходячи з потреб співвласника (малолітні діти, кількість членів сім’ї тощо). В той час приміщення загального користування (кухня, туалет, ванна), залишаться у спільному користуванні.

Отримавши рішення суду про порядок користування майном, право жодного із співвласників у праві спільної власності не зменшиться, а тільки буде встановлений порядок користування спільним приміщенням, що безперечно вирішить безкінечні суперечки з цього приводу.

Знайте свої права і користуйтесь ними!

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!