При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Що робити, якщо шлюб розірвано, а договір поруки за кредитні зобов’язання ні

Згідно Сімейного кодексу України, шлюб - це добровільний, рівноправний союз між жінкою і чоловіком, спрямований на створення сім'ї, яку в свою чергу складають особи, що спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. На превеликий жаль шлюби часто розриваються. У таких випадках виникає питання, як бути з обов'язками, які подружжя брали на себе перебуваючи в шлюбі.

За загальним правилом, майно набуте за час шлюбу є спільною сумісною власністю. В той час взяті на себе зобов'язання при набутті цього майна й не тільки, є теж спільними й вони не припиняються навіть після розірвання шлюбу, особливо, якщо такі обов'язки закріплені договором поруки.

Що ж робити, коли шлюб розірвано, один з подружжя навіть не користується придбаним у кредит майном, а договір поруки чинний і кредитор у будь-який момент може заявити свої вимоги по його поверненню.

Більшість скаже – нічого не поробиш, й вони в якісь мірі будуть мати рацію, хоча б тому, що в ст. 559 ЦК України, яка дає чіткий перелік підстав для припинення договору поруки, відсутня підстава для його припинення у зв’язку з розірванням шлюбу.

Та проаналізувавши ч. 1 ст. 652 ЦК України можна прийти до висновку, що зміна істотної обставини, якими сторони керувалися при укладенні договору, дає підстави змінити або розірвати його. Зміна істотних обставин має місце, якщо обставини змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони б не уклали такий договір або уклали його на інших умовах.

З цього приводу висловився Верховний Суд у своїй постанові в справі № 6-152цс13, де зазначив, що договір укладений одним із подружжя створює обов'язок для другого лише в тому разі, якщо він укладений в інтересах сім'ї, а майно одержане за цим договором використовується для потреб сім'ї.

В нашому доробку вже є рішення, де суди застосовували зазначені норми й розривали договори поруки із вказаних підстав.

Тому, як варіант, радимо звертатись до суду з позовом про розірвання договору поруки й доводити, що в момент укладання договору стороні не було відомо про намір та бажання іншої сторони розірвати шлюб й на сьогодні майно, яке було придбано в кредит не використовується в інтересах сім’ї.

Ми не гарантуємо, що запропонований вихід напевне вирішить виниклі у подружжя проблеми після розірвання їх шлюбу, однак він дає хоча б якийсь шанс позбутися ярма під назвою – порука.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!