При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Зменшення розміру неустойки в кредитних спорах і застосування строків позовної давності

Вас викликають до суду. Як виявилося, банк подав позов про стягнення суми заборгованості за кредитним договором, який Ви колись уклали, але з різних на те причин не виконали його умови. Здавалось би справа безнадійна, адже кредит отримано, умови договору порушено, банк нарахував відсотки, штраф, пеню і по закону має право на їх стягнення. Розуміючи, що заперечити ці обставини в суді не вдасться, більшість боржників опускають руки та ігнорують судові повістки, чекаючи вже готового рішення. Проте навіть при таких здавалось би невтішних обставинах ми радимо йти на судове засідання, і ось чому.

Суд має право зменшити розмір неустойки.

Неустойка (штраф, пеня) — грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Частина 3 ст. 551 Цивільного кодексу України передбачає, що розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення. Істотними обставинами можна вважати зокрема, ступінь виконання зобов'язання боржником, майновий стан сторін, які беруть участь у зобов'язанні; не лише майнові, але і інші інтереси сторін, що заслуговують увагу, зокрема стан здоров'я. Однак, звертаємо Вашу увагу, що зменшення розміру неустойки може бути застосовано судом лише за заявою відповідача.

Суд може застосувати строк позовної давності.

Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу. Відповідно до ст. 267 Цивільного кодексу України, позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, заявленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові.

Як видно, в першому і в другому випадку суд може застосувати зазначені норми тільки на підставі заяви сторони у справі, тобто навіть при великому бажанні, суд не має повноважень зменшувати розмір неустойки чи застосовувати строк позовної давності і відмовляти в задоволенні позовних вимог банку без Вашої заяви.

Підсумовуючи сказане можна зробити висновок, що навіть при низькій довірі до судової системи, виклик до суду - це не акт приниження людських прав, а навпаки - можливість захистити їх.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!