При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Строк, протягом якого можна заявляти про свої кредиторські вимоги при ліквідації банку

Далеко не всі вкладники знають, що при запровадженні в їхньому банку процедури ліквідації, у них є тільки тридцять днів щоб заявити про свої кредиторські вимоги. Пропустивши цей строк їхні вимоги будуть вважатися погашеними, не залежно від того, який залишок коштів на їхньому рахунку.

Саме так вказує норма статті 49 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». І нехай щодо цієї норми вже давно точаться суперечки між правниками, більшість з яких вважають її незаконною і такою, що фактично позбавляє вкладника його права власності, та ця норма діє і Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку має законне право відмовити вкладнику у внесенні його в реєстр акцептованих кредиторів, якщо він заявив про свої кредиторські вимоги після тридцятого дня з моменту оголошення про ліквідацію банку.

Про свої кредиторські вимоги необхідно заявити і тоді, коли триває судовий процес про примусове стягнення суми вкладу, адже існують випадки, що навіть при наявності рішення суду про примусове стягнення вкладу, Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів було відмовлялено виконувати рішення суду з підстав пропуску вкладником тридцятиденного строку для заявлення своїх кредиторських вимог.

Але якщо Ви вже пропустили строк і Вам з цих підстав відмовлено у внесенні в реєстр кредиторів, варто спробувати поновити своє право в судовому порядку, переконавши суд, що пропуск вказаного терміну пропущено з поважних причин. На жаль судова практика з цього питання неоднозначна.

Тому, якщо виплачена Фондом гарантування вкладів сума не покрила повністю Ваш вклад чи нараховані по ньому відсотки, в першу чергу поспішайте у передбачений законом термін заявити про свої кредиторські вимоги, щоб Вас включили у список акцептованих кредиторів.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!