При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Процедура подачі цивільного позову в кримінальному провадженні

Часто людина, яка стала потерпілою від кримінального провопорушення, переконана, що правоохоронні органи чи суд самостійно ініціюють стягнення з винуватого понесені від злочину матеріальні збитки і завдану моральну шкоду. Така думка є оманлива і не відповідає правовій дійсності, а тому часто після розгляду справи потерпілі не можуть зрозуміти, чому винного покарано, а їм так і не відшкодовано жодних збитків. А все тому, що вони не заявили (або вчасно не заявили) цивільний позов.

Так, відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, особа, якій кримінальним правоворушенням завдано матеріальну та моральну шкоду може заявити до обвинуваченого цивільний позов під час досудового розслідування або безпосередньо у судовому засіданні. На досудовому розслідуванні вказаний позов подається слідчому, який після закінчення розслідування справи разом з обвинувальним актом передає його до суду, або судді, до початку судового розгляду (оголошення прокурором обвинувального акту). При тому, не заявивши його до початку судового розгляду, у подальшому суд не може прийняти позов до провадження, а відтак потерпілий позбавляється права вирішити питання компенсації завданої шкоди одночасно з розглядом даної кримінальної справи. Звісно, це не позбавляє потеріплого права звернутися з позовом у цивільному порядку, але у такому випадку він вимушений буде чекати набрання вироком суду законної сили, складати позовну заяву і повторно приймати участь у судових засіданнях.

Отже, якщо вас визнано потерпілим у кримінальному провадженні і вже викликають до суду, не мешкайте, збирайте чеки, квитанції, а також обґрунтовуйте моральну шкоду і подавайте цивільний позов, не проґавивши передбачену для цього стадію кримінального провадження.

Щодо форми цивільного позову, то вимоги до нього такі ж самі, як і до позовної заяви у цивільному судочинстві: з позивачем (потерпілим), відповідачем (обвинуваченим), у разі необхідності – третьою стороною. Відмінність лишень у тому, що в кримінальному судочинстві, незалежно від ціни позову, позивач (потерпілий) звільняється від сплати судового збору.

Однак, зважаючи, що позовна заява, як документ сама по собі складна, тим більше в рамках кримінальної справи, задля уникнення непередбачуваних наслідків, чи як мінімум втрати дорогоцінного часу, ми радимо: перед тим як заявляти цивільний позов у кримінальному провадженні, проконсультуйтеся з адвокатом, або ж скористайтеся його послугами по представництву Вас, як потерпілого, у суді.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!