При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Прийняття спадщини

Відповідно до чинного законодавства України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) на користь інших осіб (спадкоємців).

Часом відкриття спадщини вважається день смерті спадкодавця або визнання його померлим.

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. В тому випадку, коли місце спадкодавця не відоме, місцем відкриття спадщини, вважається місце перебування нерухомого майна спадкодавця, чи більшої його частини. Якщо у спадкодавця відсутнє нерухоме майно, місцем відкриття спадщини слід вважати місце реєстрації рухомого майна.

Для того щоб спадкоємець міг отримати спадщину, йому необхідно в шестимісячний термін подати письмову заяву про прийняття спадщини нотаріусу по місцю відкриття спадщини.

Варто зазначити, що спадкоємці, які на час відкриття спадщини постійно проживали із спадкоємцем, вважаються такими, що прийняли спадщину.

Спадкування в Україні буває двох видів: спадкування за заповітом і спадкування за законом. Тобто, прямими спадкоємцями є особи вказані у заповіті. У тому випадку, коли заповіт відсутній чи визнаний не дійсним, спадкування здійснюється за законом в порядку черговості.

В українському законодавстві вирізняють п'ять черг спадкоємців: перша - батьки , діти спадкодавця і той з подружжя, хто його пережив; друга - рідні брати і сестри спадкодавця та його дід і баба по батьковій і по маминій лінії; третя - рідні дядько і тітка спадкодавця; четверта - особи, які прожили зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини; п'ята - інші родичі спадкодавця до шостого ступеня спорідненості та утриманці, які не були членами його сім'ї.

Кожна наступна черга спадкоємців може вступити у спадщину лише після відсутності спадкоємців попередньої черги чи їхньої відмови від спадщини.

Крім того, законом передбачена норма добровільної відмови від спадщини взагалі, чи на користь інших спадкоємців. Для цього, на протязі шестимісячного строку, нотаріусу за місцем відкриття спадщини потрібно подати заяву про відмову від прийняття спадщини. Варте уваги є те, що спадкоємець за заповітом може відмовитись від частки у спадщині лише на користь інших осіб, які вказані у заповіті, в той час, як спадкоємець за законом, може відмовитись від частки у спадщині на користь будь-кого із спадкоємців, не залежно від черги.

Після видачі нотаріусом Свідоцтва про право на спадщину, спадкоємець стає фактичним власником спадщини чи певної її частини.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!