При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Поради адвоката, юриста при укладенні договору

Аналізуючи і систематизуючи питання, що найбільше цікавлять людей на консультаціях, не останнє місце посідають консультації з приводу різного роду проблеми у зв’язку з укладенням договорів, а вірніше сказати – проблем, що виникають після їх укладення.

В зв’язку з цим, хочеться викласти декілька порад-застережень, з надією, що дані застереження дещо унеможливлять допущення грубих порушень ваших прав при укладанні договору і зменшать ризики, які можуть потягнути за собою ці порушення.

Отож укладаючи той чи інший договір:

  • Уважно читайте договір. Бажано його перечитати декілька раз, провірте предмет договору і умови на яких він укладається. Не вірте словам, бо дуже часто вам будуть говорити одне, а в договорі напишуть інше…

  • Ознайомтеся з розділом «Права та обов’язки сторін». Читаючи про свої права та обов’язки задумайтесь, чи взмозі ви понести ті обов’язки і чи не замало у вас прав. Також порівняйте свої права та обов’язки з правами та обов’язками іншої сторони, і переконайтесь в тому, що вони приблизно одинакові, адже головною суттю договірних відносин є: справедливість і чесність.

  • Зверніть увагу на пункт «Одностороння зміна умов договору». Зловживання в цій частині договірних зобов’язань на щастя зустрічаються рідше, так як склалася тенденція, що раніше цим часто зловживали при укладенні договору і тепер всі знають, що така умова – це ярмо на шию. Але й тепер зустрічаються такі договори. Також дуже часто зустрічаються в договорах, а особливо кредитних і орендних, де вказується про можливість перерахунку грошових зобов’язань курсу валют. Ця обставина не кидається в очі і на неї часто не звертають уваги, але коли вона починає діяти, всі розуміють, що вона надзвичайно суттєва і здатна поставити сторону в договорі у край невигідне становище. Для прикладу, підписуючи договір позики, оренди чи кредиту, ви домовились про розрахунки в гривнях і сторонам не дозволяється змінювати відсоток. Це вас радує і начебто все гаразд. Але поряд може бути невеликий пункт в якому буде вказуватися: сума сплати в гривням еквівалентно курсу долара в розмірі…». За таких обставин, ви платите в гривнях і впевнені, що нічого не зміниться, допоки не підніметься курс, і тоді вам скажуть, що хоч і договір підписаний в гривнях, та сума коригується по відношенню до суми в доларах.

  • Санкції за невиконання чи неналежне виконання умов договору. Психологічно укладаючи договір людина навіть не припускає, що може його не виконувати. Тому й не приділяє особливу увагу санкціям у разі його невиконання. А це надзвичайно важливо, так як прописуються зазвичай такі санкції, що невиконання умов договору хоча б один день, призведе до примноження зобов’язань по договору в рази. Тому повірте, інша сторона буде все робити щоб ви порушили умови договору і ваші зобов’язання примножилися. Підписавши таку умову, ні закон ні суд не зможуть вас захистити і ці вимоги стануть для вас зобов’язаннями, які потрібно буде виконувати. І саме найстрашніше – такі вимоги будуть законними.

  • Вимагайте примірник договору. Суть договірних відносин і закладених в договорі прав і обов’язків сторін регулює сам договір, як гарантія прав і обов’язків. Та зустрічаються непоодинокі випадки, коли одна із сторін банально немає договору на руках, і це не тому, що вона його загубила чи знищила, а тому, що їй його просто не дали. Це грубе порушення і за цивільним законодавством такий договір вважається нікчемним (неукладений). Але проблема в тому, що без договору, його буде проблематично визнати нікчемним, не говорячи вже про вимагання його виконувати іншою стороною. Зрозуміло для чого це робиться. Не маючи договору на руках, в людини залишаються тільки обов’язки по договору, так як відстояти права просто не вдасться. Тому якщо підписуючи той чи інший договір, вас запевняють, що немає необхідності вам мати примірник договору, знайте – з вами ведуть нечесну «гру». В моїй правоті ви можете переконатися самі, прочитавши будь-який договір, в якому в останніх пунктах має писати приблизно наступне: «договір складений у двох автентичних примірниках для кожної з сторін. Кожний примірник має однакову юридичну силу».

  • Зверніть увагу на пункт «Порядок вирішення спорів». Цей пункт не менш важливий ніж попередні, так як договір для того й укладається щоб захистити свої права по ньому в судовому порядку, якщо вони будуть порушені іншою стороною. Щоб цей захист дійсно відбувся, ви повинні звернути увагу на розділ «Порядок вирішення спорів», в якому може бути вписаний непримітний і нічим не зобов’язуючий пункт під назвою «Третейське застереження». Насправді це третейське застереження свого роду вже готове рішення суду, і як ви здогадались – не на вашу користь. Третейське застереження (третейська угода) – це угода про домовленість сторін, що у разі виникнення спору, він буде вирішуватись Третейським судом. Для інформації, Третейський суд – це недержавний суд, який створюється і діє при різних організаціях, промислових палатах, холдингах і навіть банках. Тому підписавши таке третейське застереження, ви потрапляєте в ситуацію, коли ваш спір з банком буде розглядатися Третейським судом, який звісно ж створений при цьому банку і судді цього суду – банківські працівники. Як ви розумієте, про чесний і неупереджений розгляд справи немає й сенсу говорити. Цікавим є ще й той факт, що нещодавно кожна людина могла незважаючи на третейське застереження вимагати розгляд її спору в державному суді загальної юрисдикції, тепер суди загальної юрисдикції не розглядають такі справи з підстав, що в договорі сторони вже вирішили, що розглядати спір буде саме Третейський суд.

На превеликий жаль, таких нюансів в договорах достатньо і з кожним днем вони прогресують, адже ціла армія юристів на кожному підприємстві працює на «вдосконалення» своїх договорів для максимальної вигоди для себе і пастки для простих громадян.

Не станьте наступною жертвою.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!