При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Поняття та порядок Державної реєстрації народження дитини

Є речі, з якими в житті стикається мало не кожна людина. Однією з таких речей є народження дитини. Перше, з чим стикаються батьки після народження дитини, це її державна реєстрація. Визначення походження дитини, присвоєння їй прізвища, імені та по-батькові засвідчується свідоцтвом про народження, яке видає орган державної реєстрації актів цивільного стану.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків, однак, якщо батько, мати, мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Варто вказати, що у тому випадку, коли батьки мають різні прізвища, вони можуть призначити подвійне прізвище дитині, утворене шляхом з’єднання прізвищ батьків. У разі спору батьків щодо прізвища дитини вирішується органом опіки та піклування або судом.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків, а у випадку, коли дитина народжується у жінки, яка не перебуває в шлюбних відносинах, ім’я визначається матір’ю дитини. Відповідно до чинного законодавства України, дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини до якої належать батько або мати. Спір про визначення імені дитини вирішується органом опіки та піклування або судом.

По-батькові дитини визначається за іменем батька дитини. У тому випадку, коли жінка народила не в шлюбних відносинах за умови, що батьківство дитини не визначено, по-батькові дитини визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Державна реєстрація народження дитини проводиться письмовою або усною заявою батьків або одного з них за місцем її народження чи за місцем проживання батьків. У випадку смерті батьків чи неможливості ними зареєструвати народження дитини з інших причин, державна реєстрація народження дитини проводиться за заявою родичів або уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому вона народилась, чи перебуває в цей час.

Слід вказати, що батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини чи місцем реєстрації батьків. У випадках несвоєчасної, без поважної причини, державної реєстрації батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу.

Разом із заявою про державну реєстрацію народження дитини подаються наступні документи:

 • паспорти або документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • паспорт або документ, що посвідчує особу заявника, в тому випадку, якщо державна реєстрація народження дитини проводиться не батьками, а іншою особою;
 • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері або спільна заява батьків).

Підставами для державної реєстрації народження дитини є:
 • медичне свідоцтво про народження дитини форми № 103/о. Дане свідоцтво видається закладами охорони здоров’я, незалежно від підпорядкування та форми власності, де приймаються пологи;
 • медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу форми № 103-1/о, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я;
 • медичне свідоцтво про народження дитини та медичну довідку у випадку, якщо дитина досягла одного року і більше;
 • акт, складений відповідними посадовими особами ( капітаном судна, командиром, начальником поїзду тощо), у випадку народження дитини на морському, річковому, повітряному судні, у потязі чи іншому транспортному засобі;
 • лікарське свідоцтво про перинатальну смерть форми № 106-2/10 у разі мертво народження;

Вказані документи подаються до органу державної реєстрації актів цивільного стану, де реєструється народження дитини. В окремих випадках, коли відсутні підстави для державної реєстрації народження дитини, які вказані вище, державна реєстрація народження дитини проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження даною жінкою.

Варто пам’ятати, що:

 • дитина, яка зачата або народжена у шлюбі, походить від подружжя;
 • дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя;
 • подружжя, а також жінка і чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, можуть подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про визнання чоловіка (колишнього) батьком дитини;
 • якщо батько та мати не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за їх заявою, заявою чоловіка, який вважає себе батьком дитини або рішенням суду;
 • при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у тому випадку, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька чи рішення суду, запис про батька дитини у Книзі державної реєстрації народжень проводиться за прізвищем матері, а ім’я та по-батькові батька дитини записуються за її вказівкою.

Викладена тут інформація, є тим мінімумом, який повинні знати батьки, які планують народжувати дитину, адже допущення помилки при реєстрації народження дитини, може виплисти у великі проблеми в майбутньому, як для батьків, так і для самої дитини.

Щиро вірю, що дана стаття допоможе Вам, правильно і без проблем здійснити реєстрацію дитини, у відповідності до чинного законодавства України.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!