При складанні договору ми присвоюємо клієнту унікальний пароль доступу до реєстру.
Це дає йому можливість самостійно слідкувати за ходом його справи.

Вхід до реєстру

Номер договору

Пароль

Ми завжди готові відповісти на Ваші питання

Відправте нам своє запитання

Ваше им'я (нік):

Запитання:
(1000 символів)

Ваші запитання та наші відповіді дивимось ТУТ
Наші сайти:
Адвокат Захистимо!

вул. Хрещатик, 34, офіс 430, м.Київ, 01001
тел.: 050 03 01 333, 096 03 01 333

Оберіть мову сайта: Рус | Укр

Стягнення аліментів на дитину

Проаналізувавши запитання, які мені надійшли протягом року від користувачів цього сайту, прийшов до висновку, що значна частина з них пов’язана зі стягненням аліментів на утримання дитини. Тому вирішив написати наступну статтю, яка повинна в деякій мірі роз’яснити права батька (матері) про присудження їм коштів на утримання дитини (аліментів) від іншого батька (матері).

Отож, відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Проте, як показує практика, не завжди батьки (в більшості випадків один з батьків) добросовісно виконують покладені на них обов’язки.

В такому випадку, незалежно від того, чи перебувають батьки дитини в шлюбі, чи ні, один з батьків, з яким проживає дитина, має право звернутись до суду із позовом про стягнення аліментів на утримання дитини до іншого (іншої), якщо відомості про нього (неї) вказані у свідоцтві про народження дитини і він (вона) не виконує, чи не в повній мірі виконує обов’язки по утриманню дитини.

Згідно ч. 3 ст. 185 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці доходу її матері (батька) або у твердій грошовій формі. Таким чином, закон унеможливив спекуляції на ґрунті виплати аліментів, оскільки, якщо той з батьків, кому висувається вимога по сплаті аліментів, офіційно не працює, то суд може присудити фіксовану суму, яка повинна виплачуватись, але не меншою ніж 30 % від прожиткового мінімуму на одну дитину відповідного віку.

Слід звернути увагу й на те, що при подачі до суду позовної заяви про стягнення аліментів, варто пам’ятати, що розмір аліментів визначає виключно суддя, виходячи з потреб дитини і майнового стану та здоров’я батька (матері), до якого (якої) заявляються позовні вимоги. Тому, при складанні позовної заяви, позивач (особа, яка подає заяву) повинен заявлену суму мотивувати певними доказами, які б свідчили про доцільність саме такої суми для належного утримання дитини, оскільки в іншому випадку, суддя може прийняти рішення про стягнення мінімальної суми аліментів, або визнати позовні вимоги необґрунтованими.

Батькам дитини, варто також пам’ятати, що вони незалежно від розміру присуджених аліментів, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Тобто, виплата одним з батьків аліментів, не позбавляє його батьківських прав і обов’язків щодо дитини.

І на останок, короткі рекомендації щодо подачі позовної заяви про стягнення аліментів. По-перше, позовна заява подається до суду за місцем реєстрації того з батьків, який її подає.По-друге, за подачу даної позовної заяви, судовий збір не передбачений. По-третє, до суду надсилається дві копії позовної заяви, одна з яких безпосередньо для суду, а інша для відповідача (особи до якої пред’являються вимоги). І по-четверте, при оформленні позовної заяви, необхідно вказувати поштовий індекс, місце реєстрації (проживання) позивача і відповідача та їхні телефони.

Сподіваюсь, що викладена вище інформація значно полегшить процедуру стягнення аліментів, дасть відповідь на основні питання, які пов’язані зі стягненням аліментів. Проте, застерігаю Вас від необдуманих кроків і раджу все ж таки звернутись до спеціаліста, оскільки помилки на стадії готування позовної заяви, можуть призвести до втрати Вашого часу і присудженню неадекватної суми аліментів, чи взагалі - відмови у задоволенні Ваших позовних вимог.

При копіюванні материалів сайту пряме посилання на сайт обов'язкове!